Daha önce yazmış olduğum  Gitar Akor Veritabanı programını siteye ekledim. Linkten indirebilirsiniz. Zipli dosyayı bir dizine açıp exeyi çalıştırmanız yeterlidir. Ayrıca Visual Basic Runtime'ada ihityacınız olabilir.

Güncelleme: Arkadaşlar Gitar Akor Veritabanı kendi kullanımım için VB6 ile bir günde yazdığım basit bir program. Açıkcası programın bir tek amacı var, o da akorları basitçe göstermek. Hani satacağım bir program da olmadığı için ne arayüzüne önem verdim nede programın performansına. Ben kullanıyorum ve burada paylaşıma açtım ki böyle basit bir şeye ihtiyacı olan başkaları da varsa onlar da yararlansın. Programın ticari bir amacı bulunmadığı için kimseye beğendirmek gibi bir iddiamda hiç bir zaman olmadı. Bu sebeplerden dolayı mükemmel bir program ve cilalı bir arayüz olması beklenemez. Benim işimi yeterince gördüğü içinde daha sonra üzerinde herhangi bir geliştirme yapıp zaman kaybetme gereğide duymadım zaten.

Yeri gelmişken bir gözlemime de burada yer vermek istiyorum bu vasıta ile. 5 senedir İngiltere ve Avustralya'da yazılım uzmanlığı yapıyorum. Bu ülkelerde tanıdığım ve sektörün ileri gelenleri ile yaptığım sohbetler sırasında birbirlerini eleştirenler elbette oluyor ancak bu eleştirilerin aktarılma tarzı ile Türkiye'de insanların eleştirilerini aktarma tarzı çok farklı. Türkiyede sadece yazılım konusunda değil, her konuda insanlar birbirini kırmak veya sırf karalamak için dandik bir sebep bulup çıkartmada, sürekli birbirine çelme takma konusunda gereğinden fazla istekli görünüyor. Sitenin içeriğine ve vermeye çalıştığı mesaja bakmaksızın buldukları küçük bir ayrıntı ile uğraşıp zaman kaybetmek ve kaybettirmek daha çok biz Türklere has bir özellik gibi görünüyor.

Diğer ülkelerde bir kişi eğer bir problemi aktarıyorsa yanında 1 veya 2 tanede çözüm önerisi sunar ve cümle sonunda seçimi yine sana bırakmayı da ihmal etmez. Bu tip insanlar yıkıcı olmak yerine yapıcı olmayı, problem çözmeyi ve konu hakkında konuşmanın edebini biliyorlar. İşte bizim öğrenmemiz ve hayatımızın her aşamasında uygulamamız gerekenin de bu davranış tarzı olduğuna inanıyorum. Aslında bu tarzın eğitim ile de ilgisi var. Yani eğitim derken illaki üniversite veya yüksek lisans demek istemiyorum. İşlerini iyi bilen, sürekli okuyan, sektörünü takip eden insanların kendi işleri konusunda ki kültürleri yaptıkları işlere ve sohbetlerine de yansır doğal olarak. Eminim birbirimize bu tarzda yaklaşırsak ülke olarak şu ankinden daha hızlı bir şekilde ileriye gidebiliriz.

Reklamlar


Bu girdiye atılan yorumlar:

# re: Gitar Akor Veritabani

ööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööhhhh kardeşim bu ne yahu

abdül tarafından  1/29/2007 4:04 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

kardesımm hakketten bu ne bıcım bı sacmalık tır anlamdım . yanı bı halt anlamıyorsan bu ısten ne dıye koyuyorsun sıtene yada koymus gıbı davranıyorsun kı....................................

mehmet tarafından  3/5/2007 9:28 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

ya ben bisey soracam reis ben gitar aldım ama daha calamıorum ben en kısa yoldan nasıl ögrenirim ya bana yardım cı olursan sevinirim birde bu em am var onlara yaparken o telleremi vuruoruz y_?

BORA tarafından  4/5/2007 7:37 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

Bora, Tavsiyem bir metod kitabı al. Eğer klasik çalıyorsan Berklee Metodunu yok eğer Elektro gitar çalıyorsan Troy Stetina'nın Speed Mechanics of Lead Guitar isimli kitabını tavsiye ederim.
Bir hocadan ders almanı da şiddetle tavsiye ederim. Akademi Porte'de iyi bir dershane.

Gürkan Yeniçeri tarafından  4/6/2007 12:24 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

elektro gitarımızı akor edebilirmiiz?birde mikrofonlamı yoksa doğrudan pc ye bağlayarakmı denememis lasım_??

tahir tarafından  4/28/2007 11:09 AM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

Bu program ile akor yapmak mümkün değil Accordeur programını kullanın. Ücretsiz ve harika bir uygulama.

Gürkan Yeniçeri tarafından  5/1/2007 1:53 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

öncelikle böyle bi programı paylaştığınız için size teşekkür ederim. evet size katılıyorum hemde canı gönülden çünkü bizim milletimiz yani Türk milleti hakikaten insanlara iyi şeyler söylese dahi ezerek kırarak söylemekten sanırım zevk alıyorlar. neyse siz etrafta söylelenlere aldırmaksızın işinize ve kariyerinize devam ediniz sanırım kariyerinizdede istediğiniz yere ulaşmışsınızdır. ben alp antalyadan öss ye hazırlanıyorum tekrar görüşmek dileğiyle wep sayfanızı elimden geldikçe takıp etmeye çalışıcam bundan sonra

ALP tarafından  10/13/2007 2:33 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

tesekkurler ustad

neco tarafından  12/15/2007 4:03 AM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

cok güzel olmuş ve cok yararlı ben ce eleştirenler nicin eleştirdiklerini anlamadım tekrar cok teşekkürler bir ricam olabilirmi birde transpoze programı yapabilirsen cok faydalı olabilir diye düşünüyodum değerli arkadaşım .mesale diyelim ki Am tonundan olan bir parçayı Bm ye transpoze yapacağım program ile cok kolay olabilir diye düşünüyorum tşekkürler

hakoo tarafından  3/22/2008 11:48 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

cok tesekkur ederım gıtara yenı baslayanlar ıcın guzel bır sey ben yenı basladıgım ıcın cok işime yarıyacak elıne saglık

ugur tarafından  4/28/2008 5:47 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

oo süper harikasın...

tuncay tarafından  7/15/2008 7:29 PM tarihinde atılmıştır.
# re: Gitar Akor Veritabani

Çok teşekkür ederim.
Çamur atmaya kalkanlar, keşke, kendi hazırladıkları program için link verselerdi !!!
Elinize sağlık.

Orhan tarafından  3/9/2010 10:23 PM tarihinde atılmıştır.
# yardımm

arkadaşlar neden eleştiri attınızı bilom siz bir gerizekalı aptal oldunuz için anlamadınız programı vede programı koyana tafralanıyorsun ağzınızı toplayınnnn :@

sanene adımdan beee tarafından  3/10/2010 9:52 PM tarihinde atılmıştır.

Yorumunuzu buradan giriniz

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır

*


*


 (Görüntülenmeyecek)


 (İsminizde link olarak görüntülenecek)


*
Bold Italic Underline Blockquote Hyperlink Hyperlink

 

Please add 7 and 2 and type the answer here:

Yorum Önizleme:

 

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar