September 2005 Entries etiketi ile ilgili girdiler...

Team Foundation Server Beta 3 bugün yada yarın MSDN Subscriptions dowload bölümünde olacak.  Belkide siz bunu okurken çokdan hazır olacak. Haberiniz olsun. Ayrıca VSTS RC1 ve SQL 2005 Eylül CTP sürümlerinide indirmeniz gerekecek.

Eşimin tesbit ettiği bir olay -sürekli download edip duruyorum ve hep bir şeyler kuruyorum. Hiç şöyle problemsiz çalışan bir Windows'um olmadı-.

Ya bu da bir çeşit bağımlılık heralde. İndirmem lazım, kurmam lazım. Bizim sektör böyle.

Microsoft C#3.0 ve VB.NET9.0 ile gelecek yeniliklere sitesinde yer vermeye başladı. Okuyalım öğrenelim. Veritabanından bağımsız olmak üzere her türlü veri üzerinde işlem yapabilmek için bir dizi standart sorgulama sınıfı oluşturmuşlar. SQL Server için DLINQ ve XML veri yapıları için de XLINQ.

http://msdn.microsoft.com/netframework/future/linq/
http://msdn.microsoft.com/vbasic/future/
http://msdn.microsoft.com/vbasic/future/default.aspx?pull=/library/en-us/dnvs05/html/vb9overview.asp
http://msdn.microsoft.com/VBasic/Future/LINQ%20Project%20Overview.doc
http://download.microsoft.com/download/9/5/0/9503e33e-fde6-4aed-b5d0-ffe749822f1b/csharp%203.0%20specification.doc
http://www.theserverside.net/news/thread.tss?thread_id=36510

Bu minik uygulamayı kullanarak VS2005 beta sürümünü doğru sırada sistemden kaldırabilirsiniz. Böylece yeni betaları kurarken abuk subuk hatalar almaktan kurtuluyoruz.

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar