December 2005 Entries etiketi ile ilgili girdiler...

Sourceforge.net, açik kaynak yazilim gelistirenlerin mekani, Ocak 2006 itibari ile Subversion denemelerine basliyor. Açildigi günden beri CVS (Concurrent Versioning System) ile devam eden Sourceforge.net 3 ay sürecek bir deneme süresinden sonra Mart 2006 gibi her sey yolunda giderse yeni projelere Subversion hizmeti de verecek. Çok önemli bir gelisme. Bir düsünün, binlerce proje var sitenin üzerinde ve her gün yeni bir kaç proje eklenmekte. Islem hacmi olarak en büyük sitelerden biri. Kayitli kullanicilari kim bilir ne kadardir. Sourceforge.net çalisanlari için çok heyecanli bir geçis süreci olacak.

Eger kurmadiysaniz; .NET Framework 2.0 SDK ile birlikte gelen "Quick Start Tutorial" programlarini kurun. Hem yenilikleri ögrenmek hemde deneyim kazanmak için bulunmaz bir kaynak. Önceki Quick Start'lara göre en önemli gelisme "Class Browser" sanirim. Böyle bir seye epeyden beri ihtiyaç vardi. Gerçi Reflector bu isi hemen hemen görüyordu fakat VSTS2005 ile birlikte zaten kullandigim bir sürü Açik Kaynak programi rafa kaldirdim.

Technorati Tags :

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar