January 2006 Entries etiketi ile ilgili girdiler...

İlkokul arkadaşım İlker cimnastik üzerine bir site yapmış. Oldukça başarılı bir çalışma; kendisini kutluyorum. PHP Nuke alt yapılı sitede cimnastik üzerine bilgiler almak, forumlarda sorular sormak için bölümler var. Uzay biraz daha büyüsün hemen onuda yazdırıcam. İlker spor akademisinden mezun bir cimnastik hocası. İlkokul zamanlarında beraber Ercüment hocadan cimnastik eğitimi almıştık. Ne günlerdi. İlker ile babamın yezanesinde Amiga ve Commodore 64 oyunları satma olayımız da var. Sitenin hosting işlerini Selçuk isimli arkadaşımız yapıyor. Üçümüz DAY Soft isimli (soyisimlerimizin baş harfleri) hayali bir firma kurmuştuk. Amiga oyunları satıp bizim evde tetris oynuyorduk. Güzel günlerdi.

Oracle Magazin'den; Oracle Kasım ayından beri Windows ortamları için bir Express Edition veritabanı çıkardı. Henüz beta olan bu sürüm ile evinde yazılım geliştiren Açık Kaynak programcıları yada testl amaçlı kullanmak isteyen Veritabanı Uzmanları ücretsiz olarak indirip (150Mb) kullanabilecek. Oracle'ın bu atağı Microsoft'un express edition'larına bir cevap niteliğinde. Ayrıca Visual Studio için Oracle Developer Tools for VS.NET var.

Scott'ın blogundan; eğer Adobe Reader'ın açılma süresinden, çökmesinden, kapladığı yerden sıkıldıysanız FoxIt Yazılımın PDF Reader uygulamasını indirip kullanın. Bu PDF okuyucu ile doldurulması mümkün olmayan formları doldurabiliyorsunuz da. Ayrıca büyük PDF dosyaları ile de mükemmel çalışıyor. Kurulum sadece 1.11Mb.

Herkese mutlu yıllar. 2006'nın bu ilk gününden merhaba. Umarım yeni yılda istediklerinizi gerçekleştirirsiniz. Güney yarım kürede yaz mevsimi tüm sıcaklığı ile sürüyor. Kanberra'da hava acaip sıcak. Laptopu bir network kablosu ile alt kata indirmek zorunda kaldım. Üst katta bilgisayara takılmak, hamama laptop ile girmekten farksız.

Geçtiğimiz senenin bir muhasebesini yaptığımda görüyorum ki oldukça fazla işler başarmışız. Her şeyden önce Uzay'ın ailemize katılması en büyük olayımız. Master'ı bitirmem ve mezuniyet, iş yerinde kontratın yenilenmesi, yeni insanlarla tanışmamız geçtiğimiz sene yaşadığımız olaylardan bazıları.

2006'da yapacağımız işler daha da fazla. Hadi bakalım hemen başlayalım çalışmaya...

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar