April 2007 Entries etiketi ile ilgili girdiler...

Eskiden 64'ler, Amiga Dünyası, Commodore dergileri filan vardı hatırlayan varsa. Bu dergilerde yazan Tunç Dindaş'ın (nam-ı diğer Turbo) röportajını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://www.students.itu.edu.tr/~celikdeni/rop/turbo.html

Gözlerim doldu okurken. Pek çok yerinde kendi hayatımdan parçalara rastladım. Deniz Can Çelik'e bu röportajından dolayı ve Selçuk kardeşime beni haberdar ettiği için teşekkür ederim.

Yakında bir kaç gezimiz olacak. Bende bu geziler sırasında en azından bazı bilgilerime ulaşabilmek için düzenleme yapmaya çalışıyorum.

İlk olarak sık gezilenlerimi tutmak için Firefox'un Deli.cio.us eklentisini indirdim. Eski hesabımı hatırlamadığım için yeni bir hesap açtım ve FF üzerindeki tüm sık gezilenlerimi Deli.cio.us'a gönderdim. Sanırım ihrac sırasında bir şeyleri yanlış seçtim ki ortalık tagden geçilmez oldu.

Biraz kurcaladım ama Tagleri toptan silmek için bir seçenek bulamadım. Tek tek silmek epey bir zaman alacak. Neyse toparlarım yakında.

Yazdığınız programlarda SMTP özelliği ile e-posta göndermek isterseniz ve hazırda bir SMTP sunucusu yoksa Gmail'in SMTP sunucusunuz kullanabilirsiniz.

Bu hizmetten yararlanabilmek için bir Gmail hesabına ihtiyacınız var. Aşağıdaki bilgiler ile bu hizmeti kullanabilirsiniz.

  • Host: smtp.gmail.com
  • Port: 587
  • Kullanıcı: Kendi Gmail adresin
  • Şifre: Kendi Gmail şifren

Yousef Mannaa kardeşimizin blogundan alıntıdır. Kod örnekleri görmek isterseniz linkteki örneklere bakınız.

 

Technorati tags: ,

Evet evet, daha önce kaldırdım ve koymayacağım demiştim fakat olmadan olmuyor. Google Adsense ve Amazon reklamları geri geldi. Eh ne duruyorsun, tıklasana üzerlerine .

RSS çıktımız hala temiz ama. Aslında RSS'e de reklam koyacaktım ama basit bir yol bulamadım .

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar