August 2008 Entries etiketi ile ilgili girdiler...

Uzay ilk konuşmayı öğrendiğinde (sanırım 1 sene önce filan) aramızda şöyle bir diyalog geçmişti.

Baba- Ne yaptınız oğlum bugün okulda (Kreşte)

Uzay- Seviştik, debelendik

Baba- Hmmmm, evet?!?!?!

Baba- Biz o işlerle anca lisede filan haşır neşir olmaya başlamıştık şimdiki nesil hızlı olmalı!!!

Uzay- ???

Olay tabii ki sonradan ortaya çıkıyor. Beyni teyp gibi kayıt yapan oğlumuz araba dinlediğimiz Bulutsuzluk Özlemi albümlerinden bilumum kelimeleri ezberliyormuş kerata. Bir keresinde de haritaya bakıyoruz Elif ile nereden gidicez karar vermeye çalışıyoruz, arkadan bir ses geliyor, "sola dönün ordan" diye. Tabii biz gene şok.

Çocuklar bizi taklit etmeye başladığı zaman bizde ne tür hareketler yaptığımızın ve nasıl konuştuğumuzun gerçekten farkına varıyoruz. Böyle komik anların da yaşanması doğal oluyor tabii.

 

Epeydir yazıp çizmiyorum ve son günlerde anlatacak bir kaç gelişme oldu. Yeniçeri ailesinin yeni üyesi İlayda geçtiğimiz ay 11 Temmuz'da saat 23:42'de dünyaya geldi. 3.615kg ve 51 cm boyunda. Herkes ikinci çocukta daha az resim çekildiğini söylüyordu hakikaten de daha az çektik. Daha henüz bir MSN Space bile alamadık ki resimleri koyup eşe dosta gösterelim. Elif iyi durumda, doğum kısa ve ağrı kesici kullanmadan geçti. Her ikisi de hayatlarından memnunlar. Uzay ise kardeş olayına (bizim çalışmalarımız sonucu) çok çabuk ısındı. Kardeşi Uzay'a bir tren seti hediye etti.

İşlerimin yoğunluğu, ailenin büyümesi ve geceleri Stargate Atlantis seyretmemizden dolayı internet üzerinde pek faaliyette değiliz fakat Elif, Facebook üzerinde İlayda ve Uzay'ın beraber bir resmini koymuş. Bugün tamirden gelen bilgisayarım ve yeni çektiğimiz resimler ile yakında bir MSN Space açacağız kızımız için. Ek not: Bilgisayar tekrar tamire gitti. Bir müddet daha bekleyeceğiz.

İlerleyen günlerde blogumu elden geçirip bir kaç konu hakkında yazacağım.

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar