Evet artık bizimde bir ALT.NET topluluğumuz var. http://turkiyealt.net adresinden üye olabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. Sitede henüz bu işi kimin başlattığı ve kimlerin ön ayak olduğunu konusunda bir bilgi bulamadım ama Sanırım bu yılın başlarında, Ocak ayı sonuna doğru faaliyete geçmiş ve Berke Sokhan, Tuna Toksöz, Gökhan Demir, Erman Gök, Hüseyin Tüfekçilerli gibi isimler mevcut. Kendilerine bu girişim için teşekkür ederim ve çalışmaların büyüyerek devamını dilerim.

Herkesin üye olmasını ve kullanılan araçların Türkiye'de daha da fazla yaygınlaşmasını ve böylece kalitenin artmasını dilerim.

Technorati Tags: ,

Reklamlar


Bu girdiye atılan yorumlar:

# re: Türkiye ALT.NET

Bildiğim kadarıyla Tuna Toksöz ve Doğa Öztüzün tarafından başlatıldı. Gerçi kimin başlattığının çok bir önemi yok sanırsam.

Grubun e.posta listesinde çok değerli tartışmalar yapılıyor. Açıkcası uzun zamandır bu kadar kaliteli bir komün içinde bulunmamıştım. Ayrıca sitesindeki wiki üzerinde Alt.Net yaklaşımına dair güzel bir Türkçe kütüphane oluşturulmakta.

Grubu pazarlar gibi oldu ama, Alt.Net heyecanlandırıyor insanı :)

Can HANHAN tarafından  2/10/2009 5:29 AM tarihinde atılmıştır.
# re: Türkiye ALT.NET

Merhaba,
Aslinda kimin baslattigindan daha cok belki de kimin bu olusumda bir seyler yapabilecegi ve bu olusumun Turkiye'deki yazilima neler katabilecegi onemli. Her ne kadar fikri ortaya ben,Sidar ve Doga atmis olsak da topluluk olarak iyi isler yapmayi istiyoruz, cunku topluluktan kabul gormeyen bir olusum kisa bir sure sonra oluyor.

Tuna Toksoz tarafından  2/10/2009 11:01 AM tarihinde atılmıştır.
# re: Türkiye ALT.NET

Ben http://turkiyealt.net bu linke giriş yapamıyorum bir türlü sitede bir sıkıntı mı var acaba ?

Burak ALTIN tarafından  12/28/2009 11:46 AM tarihinde atılmıştır.

Yorumunuzu buradan giriniz

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır

*


*


 (Görüntülenmeyecek)


 (İsminizde link olarak görüntülenecek)


*
Bold Italic Underline Blockquote Hyperlink Hyperlink

 

Please add 3 and 6 and type the answer here:

Yorum Önizleme:

 

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar