Efendim yıllardan beridir bir ütopyam vardır ki oda mükemmel bir adres defterine sahip olmaktır. Önceleri bir Excel dosyasında çok düzenli tutuyordum. Sonra Hotmail, Outlook ve GMail, ve daha sonraları Facebook, Linkedin, Twitter gibi alemlerde insanlarla tanışınca bunları da Outlook’a taşımaya çalıştım fakat ne zamanım yeterli oldu nede tam istediğim gibi bir şey oldu. Hatta para ile birisini tutup tüm bu sosyal ağlardaki kontaklarımı tek bir Outlook formatında toplmayı bile düşündüm.

Hafta sonu CodecampOz etkinliğine katıldım ve burada Xobni isimli bir aracı öğrendim. Uzun zamandır Outlook kullanmayı bırakmış ve Gmail offline/online kullanıyordum fakat bugün Xobni sayesinde Outlook’a geri döndüm.

Xobni bir Outlook eklentisi ve seçili olan e-posta kimden gelmiş ise anında Facebook, Linkedin gibi yerlerde arayıp resmini, cismini getiriyor. Binbir türlü kişiden hergün yüzlerce e-posta alıyorsanız ve “kim bu vatandaş yahu?” diye kafanızı kaşıyorsanız, yada son gittiğiniz o toplantıda yeni tanıştığınız kişileri unuttuysanız ve onlar size e-posta gönderip “selamlar, ben falanca bana o slaytlaları gönderir misiniz?” gibi sorular karşısında angut kuşu gibi düşünüyorsanız…

Technorati Tags:

AramaHakkımda

Merhaba, ben Gürkan Yeniçeri. 10 yılı aşkın süredir özel sektör ve hükümet iştiraklerinde yazılım mühendisliği yapıyorum. Bu sitede 2005 Mart ayından beri genelde yazılım mühendisliği ve hobilerim hakkında yazmaktayım. Profesyonel iş geçmişim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkedin.com linkinden alabilirsiniz.
Gürkan Yeniçeri'nin profilini görmek için tıklayın

Kontak

Soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz buradaki kontak formunu kullanın. Mesajlarınıza en kısa zaman içinde cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca Windows Live Messenger kullanarak gyeniceri {AT} hotmail {DOT} com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Eğer İngilizce blogumu okumak isterseniz buraya buyrun.
Blogumu RSS Bandit gibi bir RSS okuyucusu ile de takip etmek için kullanın.
Ayrıca aşağıdaki linklerden hakkımda ayrıtılı bilgi alabilirsiniz.
Twitter
Friendfeed
Facebook

RSS 2.0

Reklamlar


Vezir

Vezir Proje Danışmanı
Sitede birde Vezir isminde wikimiz var. Bu wikiyi yazmayı düşündüğüm bir kitap için oluşturmuştum daha sonra herkese açmaya karar verdim. Vezir yazılım firması kurmak isteyenlere tavsiyeler vermek için hazırlandı. Ayrıca UML ve Modül Tabanlı Geliştirme hakkında da bilgiler mevcut. Vakit buldukça yeni eklemeler yapıyorum. Değişikliklerden haberdar olmak için RSS çıktısına üye olabilirsiniz.

Tag Bulutu

Tüm taglar...
www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from gurkanyeniceri. Make your own badge here.
Bu blogda 265 yazı ve 509 yorum var. Diğer sitelerden 26 adet link gelmiş.

Reklamlar